کارگاه ها
بهمن ۲۶, ۱۳۹۶
مشاوره فرزند پروری
بهمن ۲۶, ۱۳۹۶

کارگاه ذهن آگاهی

مایندفولنس یعنی توجه هدفمند (عمدی) در زمان حال و با ویژگیهایی همچون احساس همدردی، کنجکاوی و پذیرش.
به کمک مایندفولنس، کشف خواهید کرد که چطور بجای حسرت خوردن برای گذشته و نگرانی برای آینده، در زمان حال زندگی کنید و از آن لذت ببرید. گذشته، گذشته است و نمی توان آنرا تغییر داد. آینده نیز هنوز نیامده و کاملا ناشناخته است. زمان حال، یعنی لحظه ای که در آن قرار دارید، تنها لحظه ای است که در اختیار شماست. مایندفولنس شما را راهنمایی میکند تا طوری زندگی کنید که افکار، اعمال و احساستان با هم هماهنگ و همسو باشند. به یاری مایندفولنس در خواهید یافت که چگونه لحظه کنونی را به لحظه ای بهتر برای زیستن تبدیل کنید زیرا زمان حال تنها جایی است که میتوانید در آن خلق کنید، تصمیم بگیرید، گوش فرا دهید، تفکر کنید، لبخند بزنید، کاری انجام دهید یا زندگی کنید.
با انجام روزانه مایندفولنس مدیتیشن، از چند دقیقه گرفته تا چند ساعت، میتوانید مایندفولنس را در وجود خود توسعه دهید و به آن عمق بیشتری ببخشید. در این کارگاه مایندفولنس از تئوری تا عمل به شما آموزش داده میشود.

توجه آگاهی، مسیری به سوی بهزیستی و مقابله موثر با چالش های اجتناب ناپذیر زندگی است. شاید دور از دسترس بنظر برسد، اما می توانید حتی بدون داشتن زمینه قبلی و بدون صرف زمان زیاد، توجه آگاهی را جزئی از زندگی خود کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.
برنامه های انعطاف ناپذیر و گام به گام این کارگاه به شما کمک می کند در زندگی روزمره خود متمرکزتر و موثرتر باشیم، با احساسات دشواری مثل خشم و غم کنار بیائید، ارتباط خود را با شریک زندگیمان عمیق تر کنیم، احساس آرامش بیشتر و استرس کمتری داشته باشیم، عادت های ناسالم خود را قطع کنید، از اضطراب و افسردگی رها شویم و دردهای بدنی، بی خوابی و سایر مشکلات جسمی ناشی از استرس را حل و فصل نمائیم.

مطلب پیشنهادی  کارگاه تاریکی های عشق

 

تحقیق علمی در هاروارد منتشر شده که نشان می دهد به طور میانگین ذهن ما در 47 درصد از مواقع غرق در افکار است. و دقیقاً همین نوع درگیری ذهنی دلیل اصلی ناخرسندی ماست. ما برای مدت خیلی طولانی در اینجا نیستیم. ما تقریبا نصف عمرمان را در افکارمان گم می‌شویم و به صورت بالقوه ناخرسند هستیم. این موضوع خیلی تراژیک به نظر می نماید چرا که یک روش مثبت٬ عملی٬ قابل دسترسی٬ و به طور علمی ثابت شده وجود داردکه به ذهن ما اجازه می‌دهد بیشتر در سلامت و ذهن آگاهی باشد. تمرین های ذهن آگاهی می تواند حتی ده دقیقه از وقت روزانه شما را بگیرد اما تأثیری اساسی بر روی کل روز شما داشته باشد. اما لازم است که بدانیم چطور آن را تمرین کنیم. به یک چارچوب نیازمندیم که یاد بگیریم چطور ذهن آگاه باشیم. این اساساً تعریف مراقبه است. آشنا کردن خود با زمان حال. اما لازم است که بدانیم چطور می خواهیم به آن برسیم و در یک مسیر درست بیشترین استفاده را از آن ببریم.
در این کارگاه از تئوری تا عمل ، ذهن آگاهی را فرا گرفته و بکار خواهید بست.
با بینش همراه باشید..

👇👇👇

مدرس: مریم کشاورز
کارشناس ارشد روانشناسی

این کارگاه در دو جلسه سه ساعته برگزار می شود و علاقمندان به شرکت در این دوره می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ و زمان برگزاری آن با شماره های زیر تماس حاصل فرمایند:

34219821
09036411225

4 دیدگاه ها

 1. میلاد آقازاده گفت:

  سلام بسیار مفید بود

 2. علیرضا گفت:

  باعث ایجاد تمرکز خاص بر روی تمام کتاب زندگی خودمون

 3. مژده گفت:

  بسیار عااااالی و تاثیرگذار بود… ممنونم از مجموعه ی خوب و حرفه ایه بینش ❤

 4. ناشناس گفت:

  عاااالی بود .ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.