از وبسایت جدید مرکز روانشناسی بینش رونمایی شد

مشاوره زوج و خانواده درمانی

پشتیبانی و حمایت های عاشقانه خطر ابتلا به آنژین و زخم معده را کاهش می دهد .
یک ازدواج شاد و موفق می تواند به پیشگیری از آنژین قلبی و زخم معده کمک کند، به خصوص اگر شما یک مرد هستید این تاثیر در شما بیشتر قابل لمس خواهد بود.
یک مطالعه که روی 10،000 مرد انجام شده است، نشان داد که کسانی که احساس دوست داشته شدن و حمایت توسط همسر خود را داشته اند، خطر ابتلا به آنژین قلبی در آن ها کم تر از سایرین بوده است. حتی اگر این افراد سن شان بیشتر بود و یا مبتلا به فشار خون بالا بوده اند، باز هم خطر ابتلا به آنژین قلبی در آن ها کم تر از دیگران بود.
به طور مشابه، یک مطالعه که بر روی 8000 مرد انجام گرفت، نشان داد که در صورت وجود هر یک از موارد زیر، خطر ابتلا به زخم دوازدهه در آن ها به مراتب افزایش یافته است. این موارد عبارت اند از:
• وجود مشکلات در خانواده
• نداشتن احساس دوست داشته شدن و حمایت و پشتیبانی از سوی همسر های شان
• فرو خوردن خشم خود در صورت مورد آسیب دیگران واقع شدن (محققان این شرایط را سبک مقابله نام گذاری کرده اند.)
محققان نشان داده اند که استرس، عدم حمایت های اجتماعی و سبک مقابله، همه و همه می توانند در احتمال ابتلای یک مرد به زخم معده یا دوازدهه تاثیر گذار باشند.

یکی از آفت های زندگی زناشویی پنهانکاری ست. پنهانکاری با حریم خصوصی متفاوت است. با توجه به اینکه پنهانکاری با اصل صداقت تعارض دارد و همچنین در فضای زندگی مشترک دو نفر براحتی در مورد هم می توانند بدانند، می تواند احساسات ناخوشایند و نتایج غیر منتظره ای به بار بیاورد.
دکتر محبوبه باقری
روانشناس خانواده و زوج
مرکز روانشناسی و مشاوره بینش کرج

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *